Mersin’in Akdeniz ilçesinde bulunan Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Fatih İlim ve Yardımlaşma Derneği tarafından ‘Mevlid-i Şerif’ aktifliği düzenlendi.
‘Peygamber torunu’ olarak da tanıtılan Lübnan Seyyitler Cemiyeti Lideri Pir Cemil Halim el-Hüseyni’nin konuşmacı olarak katıldığı aktiflikte Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Toroslar Belediyesi, Akdeniz İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Akdeniz Belediyesi, AKP’li Akdeniz Belediyesi Meclis üyeleri programa dayanak verenler olarak takdim edildi.
Evrensel’in haberine nazaran aktiflik alanına lüks bir araçla gelen Pir Cemil Halim el Hüseyni’nin konuşma için kürsüye yürüdüğü sırada alandaki herkesin ayağa kalkması dikkat çekti. El Hüseyni konuşmasında “Bu ülkede güvenlik içerisinde yaşadığınız için şükredin. Cennet için çabalayın, halinize şükredin” dedi.
Konuşmasının akabinde el Hüseyni lüks aracıyla alandan ayrılırken bu defa sahneye küçük yaştaki çocuklar çıkarıldı.
Yorumlar kapalı.