Konuyla ilgili konuşan Avukat Mehmet Yılmaz Çelik, “2019 yılında mesken alma umudu olan mağdurlar yılların birikimlerini bir inşaat firmasına verdi. Bu şirket, tıpkı daireyi birden fazla bireye satarak 400 vatandaşı mağdur etti. Yıllardır bu beşerler adalet savaşı veriyor. Husus ile ilgili dava açıldı ve devam ediyor. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen bu davada da 15-20 kişi yargılanıyor” dedi.
“PARAMIZI YEDİLER”
Mağdurlardan Miyase Demirdelen ise, “Bu firma bir daireyi 10 şahsa sattı. Biz paramızı verdik, noterden tasdikimizi aldık ancak dairemizi alamadık ve dolandırıldık. Beş yıldır hukuk uğraşı veriyoruz. Hayallerimiz mağdur, biz adalet istiyoruz. Devlet yetkililerinden takviye bekliyoruz. Burada çok sayıda vatandaş çok güç durumda ödeme yaparak mesken almak isterken dolandırıldı. Biz adalet istiyoruz” sözlerini kullandı.
Mağdur olduğunu belirten bir yurttaş, “Çocuğum benim için ’ev alayım da annem rahat etsin’ diye düşünürken bu türlü bir olay geldi başımıza. Bunlar paramızı yediler. O devir düzgün bir para olan 65 bin lira verdim ben bunlara. Beş yıldır bu türlü mağduruz. Ben konutumu istiyorum, adalet istiyorum” diye konuştu.
Yorumlar kapalı.