Olay, dün saat 20.00 sıralarında Sanayi Caddesi Piri Mehmet Paşa Çarşısı’nda meydana geldi. Piri Mehmet Paşa Çarşısı’nın taban katında hırdavat materyali satan Mehmet B., üst kattaki komşusu reklam ajansı sahibi Sinan Koç’a (48), sigara izmariti atıldığı tarafında ihtarda bulundu.
Bunun üzerine iki komşu esnaf ortasında tartışma başladı. Tartışma, Mehmet B.’nin babası Tahir B., Sinan Koç’un da ağabeyi Harun Koç (50), yeğeni Mehmet Koç (27) ve arkadaşı Hidayet Karaman’ın (33) da katılmasıyla arbedeye dönüştü. Hengamede Mehmet B. bıçak, babası Tahir K. da sopayla 4 bireye saldırdı.
4 kişi, bedenlerinin çeşitli yerlerine aldıkları sopa ve bıçak darbeleriyle yaralandı. Etraftakilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Yaralı 4 kişi, sıhhat takımlarının birinci müdahalesinin akabinde Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yaralılardan Harun Koç ve oğlu Mehmet Koç, birinci tedavilerinin akabinde Ankara’ya sevk edildi. Sinan Koç ve Hidayet Karaman’ın ağır bakım ünitesindeki tedavilerinin sürdüğü belirtildi.
Olayın akabinde gözaltına alınan Mehmet B. ve babası Tahir B. de birinci sözlerinde arbede edip, saldırdıkları için pişman olduklarını söyledikleri öğrenildi. Baba ve oğul, ilgili emniyet müdürlüğünde yapılan süreçlerin akabinde bugün adliyeye sevk edildi.
Yorumlar kapalı.