Trabzon’da ana isale sınırı patlayınca tazyikli su, yolun karşısındaki 8 katlı apartmana da sıçradı, çatı katı hasar gördü. Kıyı yolu da suyla kaplanırken, gruplar tamirat ve paklık çalışması başlattı.
Öğle saatlerinde Yeni Mahalle Devlet Kıyı Yolu’nda meydana gelen olayda, kıyı yoluna paralel uzanan tali yoldan geçen ana isale çizgisi, büyük bir gürültüye patladı. Yer altından çıkan tazyikli su havaya fışkırdı.
Yükselen su, yolun karşısındaki 8 katlı apartmana sıçradı, balkonları su bastı. Park halindeki araçlar ile 1 iş yeri de suyla doldu. Esnaf, kendi imkanları ile dükkanlarına giren suyu temizledi. Apartman sakinleri de balkonlardaki suyu kovalarla boşalttı.
Su basan yol çift istikametli ulaşıma kapatılırken, 8 katlı apartmanın hasar gören çatı katı önlem emelli boşaltıldı. Bölgedeki su akışını kesen takımlar, paklık ve arıza tamir çalışması başlattı.
“Dinamit patlamış gibiydi”
Tanık olduğu anları anlatan Ali Atalar, “Dinamit patlamış üzere oldu. Taş, toprak, su ile buraya geldi. Bina ve hatta art kısmında kata su ulaştı. Kaçtık oraya daha yaklaşamıyoruz” diye konuştu. (DHA)
Yorumlar kapalı.