İzmir’de Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 3 günlük bebeği kaçıran bayan, çıkarıldığı mahkeme tarafından isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.
İzmir’in Konak ilçesinde, hastaneden 3 günlük bebeği kaçıran bayan, isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Ofis Amirliği takımlarınca gözaltına alınan S.G’nin (51) emniyetteki süreçleri tamamlandı.
Şüphelinin, tabirinde, 9 ay kadar evvel gebe kaldığını, o periyotta düşük yaptığını, bu durumu erkek arkadaşından gizlediğini ve onu evliliğe ikna etmek için bebeği kaçırdığını söylediği belirtildi.
S.G, bebeği kaçırmadan evvel birkaç gün hastaneye gittiğini, kendisini sıhhat vazifelisi olarak tanıtarak Suriyeli ailenin itimadını kazandığını da tabirinde anlattı.
İlgili emniyet müdürlüğünde yapılan süreçlerin akabinde adliyeye gönderilen kuşkulu, çıkarıldığı hakimlikçe isimli denetim koşuluyla salıverildi.
Ne olmuştu?
Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ahmet Ersan Bayan Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde 4 gün evvel doğan Suriyeli ailenin bebeği, kendisini sıhhat vazifelisi olarak tanıtan ve bebeği teste götüreceğini söyleyen bayan tarafından kaçırılmıştı.
Durumu fark eden ailenin ihbarıyla harekete geçen polis, şüphelinin hastaneden taksiyle uzaklaştığını, Tarihi Kemaraltı Çarşısı’nda kıyafetlerini değiştirdiğini ve Karabağlar’daki erkek arkadaşının meskenine gittiğini belirlemişti. Kuşkulu, düzenlenen operasyonla dün gözaltına alınmış, bebek ailesine teslim edilmişti.
İzmir’de 3 günlük bebeği hastaneden kaçıran bayan adliyeye sevk edildi, bebeğin kaçırılma anları kameraya yansıdı
Yorumlar kapalı.